Stránky o všem ilegálním

Kuř abude ti kouřeno

Je cannabis "vstupní drogou"?

Pokud je vstupní drogou míněno, že kuřáci konopí musí bezpodmínečně skončit u kokainu nebo heroinu, potom je odpovědí jasné ne.

Je-li vstupní drogou myšlena skutečnost, že cesta k drogám, jako je kokain a heroin, prakticky vždy vede přes marihuanu a hašiš, pak zní odpověď ANO.

Kdo neotevře dveře konopí, zpravidla nikdy nedojde k težké drogové závislosti. K náhlému přechodu od cigarety nebo alkoholu ke kokainu či heroinu dochází jen ve výjimečných případech (podle rozsáhlého amerického průzkumu z roku 1982 se jedná o 1% případů).

Cannabis sice vyvolává jen nepatrnou fyzickou závislost, avšak psychická závislost je velká a bývá většinou podceňována. V roce 1995 vyhledalo jen v USA 165 tisíc osob, které se chtěly osvobodit od marihuany, pomoc v protidrogových zařízeních.

...........................

"Kamarádi, nedotýkejte se toho svinstva. Jointy ze mě udělaly děvku závislou na heroinu."

Miriam, 22 let
...........................

Obecně se kuřáci Cannabis dříve nebo později rozdělí pouze do dvou skupin: ti, kteří vystoupili, a ti, kteří přestoupili. Vetšina konzumentů s kouřením drogy přestane, protože dospějí k názoru, že účinky a vedlejší účinky jsou nežádoucí až neúnosné. Zbývající část kuřáků konopí buď popsané dlouhodobé důsledky snáší – anebo končí u silných návykových drog. A tam je výjimek jen málo.

Podle již zmíněného amerického průzkumu přešly osoby, které kouřily marihuanu, tisíckrát nebo časteji v 73 % ke kokainu a ve 23 % k heroinu.

 
!!!